בחירת בגדים בזמן הריון היא משימה אליה את ניגשת ברגשות מעורבים, אבל היא יכולה להיות חוויה נעימה ומעצימה שתעזור לך להתכונן נפשית ופיזית לקראת אחד השינויים המשמעותיים בחייך – הלידה.

 

בתקופת ההריון גופך עובר שינויים פיזיולוגיים רבים. הבטן גדלה, אזור המותניים מתרחב, ואת נאלצת להיפרד זמנית מפריטים כמו תיקי גב לנשים שלא מתאימים לך זמנית וכמובן מחלק גדול מהבגדים שבארון שלך. עם זאת, חשוב שתזכרי שמדובר בפרידה זמנית בלבד, ואת ממש לא צריכה לרוץ להחליף את כל המלתחה שלך בבגדי הריון יקרים.

מצד שני, את בטח לא רוצה להילחם עם בגדי הגזרה הרגילה שלך בתקופת ההריון והלידה. אז איך את יכולה להצליח ללכת בין הטיפות? במדריך הבא אתן לך כמה עצות שימושיות לבחירת בגדי נשים אונליין, כאלה שיתאימו לגזרתך המשתנה ויהיו נוחים ולא פחות חשוב, אופנתיים.

 

אל תמהרי לקנות בגדי הריון בטרימסטר הראשון

שילוב של התרגשות גדולה וחרדה מסוימת גורמים לנשים רבות לקנות בגדי הריון כבר בשבועות הראשונות להריון. גם אם הבטן קצת בולטת, וגם אם את עדיין לא רוצה שהסביבה תדע, קחי בחשבון שהשינויים שאת חווה בגופך יימשכו ויתפחתו לכל אורך תקופת ההריון, וגם לאחר הלידה. 

אגן הירכיים לא ימהר לחזור אל מימדיו הקודמים, עודפי העור לא ימהרו להיעלם, וגם החזה ימשיך לשנות מעט את צורתו לאחר הלידה ובמהלך תקופת ההנקה.

בטרימסטר הראשון, תוכלי עדיין ליהנות המלתחה שלך, ולשלב באופן הדרגתי מכנסי הריון מחמיאים. סביר להניח שבגדי ההריון ימשיכו ללוות אותך גם בשבועות הראשונים שלאחר הלידה ולעיתים גם לאחר מכן. 

 

אז מתי מומלץ לקנות בגדי הריון?

עם הבשורה המשמחת על היותך בהריון עולות שאלות רבות בנוגע ללבוש במהלך ההריון והצורך להתאים את המלתחה לגוף המשתנה. חלק מהנשים יוכלו ליהנות מהג’ינס הצמוד שלהן במהלך החודשים הראשונים וחלקן יחושו בשינויים כבר בשבועות הראשונים, כך שלמעשה לשאלה “מתי לקנות?” אין תשובה חד משמעית – כל אחת והצורך שלה. אם המכנס מעט לוחץ לך, החולצה מתחילה לעלות וחושפת קצת מהבטן הגדלה אז כנראה שזהו הזמן הנכון לקניית בגדי הריון.

 

כך תבחרי מידה מתאימה

במהלך חודשי ההריון הבטן גדלה במהרה ומחייבת אותנו מדי כמה שבועות להרחיב במעט את המידה. בדיוק מסיבה זו כדאי לרכוש בתחילת ההריון בגדים במידות גדולות יחסית, של מידה אחת או שתיים יותר ממידתך המקורית. 

כך תוכלי לדעת בוודאות שהבגד ישמש אותך גם לאחר ההריון. אל תתפתי לקנות בגדים גדולים מדי ולא מחמיאים, זה שאת בהריון זה ממש לא אומר שאת בעונש. אם אגן הירכיים שלך רחב יחסית תוכלי לבחור במכנס בעל גזרה ישרה, כזה שיתאים למימדי גופך שמשתנים במהלך ההריון.

 

כך תבחרי בגדי הריון ותשמרי על השיק

מי שאמר לך שזה שאת בהריון אומר שאת לא יכולה להמשיך להיות אופנתית לא מבין איפה הוא חי. אם את חובבת אופנה לנשים, ונוהגת להתעדכן ולשמור שיק, הריון זה ממש לא הזמן להפסיק. בחודשי החורף תוכלי לשלב מכנסי הריון אופנתיים כמו טייץ הריון או ג’ינס, סריג ומגפיים בעלי עקבים שטוחים ושמלות צמודות או רחבות, בדיוק כמו שאת אוהבת. חזייה תומכת תעזור לך להיפטר מהתחושה הלא נעימה של ברזלים שנצמדים אל גופך, מה גם שאם את המתכננת להניק, חזיית הנקה יכולה להיות הפתרון המושלם עבורך.

 

מחפשת שמלת ערב לאירוע? רוצה לקנות בגדים לבית וליציאה במידות גדולות? חייבת בגד ים איכותי או בגדי הריון אופנתיים? מומחים בתחום ישמחו לסייע לך בכל שאלה, התייעצות ובקשה.